Interdyscyplinarny zespół specjalistów w naukach medycznych: biotechnologów, biologów, lekarzy weterynarii specjalizujących się w hodowlach komórkowych, analizach mikroskopowych i cytometrii przepływowej oraz szeroko rozumianych technikach biologii molekularnej.
Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Nanotechnologia, w specjalności Nanomateriały funkcjonalne na Politechnice Łódzkiej. W 2016 uzyskała tytuł magistra inżyniera na kierunku Nanotechnology w specjalności Nanomedicine na University of Twente (Holandia) /Politechnika Łódzka – studia z podwójnym dyplomem. Związana naukowo z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi od 2018 roku jako doktorantka programu InterChemMed – Interdyscyplinarne studia doktoranckie łódzkich uczelni publicznych, od 2021 również jako asystentka w grupie pracowników dydaktycznych. Jej prace naukowe, prowadzone w ścisłej współpracy z Politechniką Łódzką, skupiają się na opracowywaniu nanosystemów celowanego dostarczania do komórek nowotworowych z wykorzystaniem promieniowania jonizującego.
Ukończyła studia dzienne I stopnia na kierunku Biotechnologia specjalizacja Biotechnologia medyczna, WNBiKP na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, oraz studia II stopnia na kierunku Biologia specjalizacja Biologia stosowana i molekularna na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2018 roku uczestniczka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Związana z zespołem od 2013 roku, od 2015 roku zatrudniona na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Beneficjentka konkursu NCN – PRELUDIUM 16 „Rola czynnika transkrypcyjnego FOXO3a we wpływie zearalenolu (a-ZOL i B-ZOL) na indukcję stresu oksydacyjnego i inwazyjność komórek nowotworowych gruczołu krokowego”. Jej warsztat badawczy obejmuje techniki biologii molekularnej oraz modele komórkowe in vitro.
Absolwentka kierunku biotechnologia medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (I i II stopnia). W 2023 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Związana z Zespołem od 2016 roku, od 2021 roku pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Hodowli Komórkowych i Analiz Genomowych. Laureatka konkursu Preludium 20 finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki, w którym pełni rolę kierownika projektu badawczego pt. „Estrogenowe mykotoksyny (ZEA, α-ZOL) a progresja guza – model otyłości i raka piersi in vitro.” Odbyła liczne staże m.in. w dziale R&D rozwoju w firmie Tecan w Austrii oraz na Uniwersytecie w Belgradzie. Od 11 lat aktywnie działa w organizacji IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience), obecnie pełni funkcje Koordynatora Wymiany IAESTE Polska, w latach 2017-2019 sprawowała funkcję Sekretarza Narodowego IAESTE Polska.
Biotechnolog medyczny, w 2018 roku z wyróżnieniem obroniła rozprawę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W trakcie studiów odbywała staże naukowe w Pracowni Przekazywania Sygnału Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz w Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu, Wydział Chirurgii, Oddział Chirurgii Naczyniowej. Beneficjentka konkursu NCN – PRELUDIUM 12, w którym badała wpływ estrogenowej mykotoksyny na proliferację, inwazyjność i stan zapalny w komórkach nowotworowych gruczołu krokowego oraz programu im. Bekkera NAWA, dzięki któremu odbywa staż podoktorski w Zakładzie Chemii Żywności i Toksykologii Uniwersytetu Wiedeńskiego. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół mykotoksyn i innych związków pochodzenia naturalnego, mechanizmie działania w komórkach ludzkich oraz potencjalnym wykorzystaniu w klinice.
Absolwentka zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W 2011 roku obroniła z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie biologia medyczna, a w roku 2019 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie nauk medycznych. W latach 2011- 2013 odbywała staż podoktorski na Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu, a w latach 2015-2023 pracowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Zakładzie Biotechnologii Medycznej, Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Od 2023 r. pracuje na stanowisku adiunkta badawczo- dydaktycznego w Zakładzie Hodowli Komórkowych i Analiz Genomowych, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kierownik dwóch projektów naukowych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki. Autor i współautor ponad 70 artykułów naukowych oryginalnych i przeglądowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach (ORCID ID https://orcid.org/0000-0001-8062-4435). Zainteresowania badawcze to etiologia i patogeneza chorób układu krążenia i układu pokarmowego, czynniki transkrypcyjne, stres oksydacyjny, senescencja, zwłóknienie.
Absolwent Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, od 2010 roku nieprzerwanie specjalizuje się w dziedzinie cytometrii przepływowej (konwencjonalnej, spektralnej, obrazowej) oraz technikach sortowania komórek (FACS). Przez ponad dekadę pracował w cytometrycznych laboratoriach centralnych na Uniwersytecie Łódzkim, University of Cambridge oraz przez 4 lata kierował centralnym laboratorium cytometrycznym na University of Oxford (Sir William Dunn School of Pathology), gdzie został laureatem nagrody „Recognition Award” za rozwój i promocję laboratorium. Jest współzałożycielem Oxford Cytometry Club. Po powrocie do Polski w 2020 roku, przez 4 lata pełnił funkcję specjalisty aplikacyjnego w różnych firmach cytometrycznych, obsługując klientów w ponad 30 krajach Europy Centralnej i Wschodniej. Dołączył do Zespołu Laboratoriów BRaIn w kwietniu 2024 roku.
Absolwent Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2017-2022 zdobywał doświadczenie badawcze odbywając staż podoktorski kolejno na Medical University of South Carolina, USA oraz Case Western Reserve University, USA. Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest wpływ ubikwitynacji na funkcjonowanie i stabilność białek wiążących RNA w biologii nowotworów, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka oraz raka przełyku.
Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego i Instytutu Psychologii Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. W roku 2006 uzyskała tytuł magistra finansów i bankowości. W 2014 roku ukończyła Studia Podyplomowe z Public Relations, a rok później z powodzeniem obroniła pracę dyplomową pt. „Przemoc psychiczna w miejscu pracy” w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada kilkunastoletnią wiedzę praktyczną w tworzeniu, koordynowaniu i nadzorowaniu zintegrowanych systemów jakości. Zawodowo związana z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi od 2020 roku jako specjalista ds. aparatury medycznej
Absolwentka studiów I stopnia na kierunku biotechnologia medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W 2021 uzyskała tytuł magistra biologii, specjalizacja biologia stosowana i molekularna na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Naukowo związana z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi od 2018 roku jako praktykantka, wolontariusz oraz pracownik. Od 2021 roku uczestnik Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W pracy badawczej skupia się na wpływie estrogenowych mykotoksyn na komórki nowotworowe hormono- zależne. Wykorzystuje takie metody jak hodowle in vitro, ocena cytotoksyczności związków, izolacje kwasów nukleinowych, izolacja białka, RTqPCR, WB, ELISA, cytometria przepływowa oraz mikroskopia konfokalna. Beneficjentka konkursu NCN – PRELUDIUM 22 pt. „Czy bisfenol S i F są bezpiecznymi substytutami bisfenolu A w obliczu zanieczyszczenia środowiska mykotoksynami estrogenowymi?”.
Absolwentka studiów na kierunku Biotechnologia na Narodowym Uniwersytecie w Quilmes w Argentynie. W 2015 roku obroniła stopień doktora w dziedzinie immunologii. W latach 2015 – 2023 pracowała w Laboratorium Medycyny Spersonalizowanej i Laboratorium Biotechnologicznym w Bionanoparku w Łodzi, początkowo jako pracownik techniczno- naukowy, a od 2016 roku jako pracownik badawczo- naukowy. Od grudnia 2023 roku pracuje na stanowisku starszego specjalisty ds. badań naukowych w zespole laboratoriów BRaIn, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Współautor 12 publikacji w czasopismach recenzowanych. W trakcie swojej pracy zawodowej zdobyła doświadczenie w wielu technikach biologii molekularnej i komórkowej (FACS, WB, PCR, mikroskopia konfokalna i CARS, hodowla komórkowa, sekwencjonowanie NGS).